Malowanie dachów

Dach, podobnie jak elewacja jest niejako postrzegany jako wizytówka domu, dlatego warto zadbać o jego reprezentatywny wygląd. Oprócz kwestii estetycznych, należy pamiętać o jego funkcjonalności – ma za zadanie chronić domowników przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo. Kiedy pojawią się ogniska korozji lub przestanie wyglądać estetycznie należy wykonać malowanie dachu, by nie tylko odświeżyć jego wygląd, ale także zabezpieczyć go na długi czas.
Jak przebiega malowanie dachu?
Przed malowaniem zawsze dokonujemy fachowych oględzin obiektu, żeby ocenić, czy nie ma poważnych zniszczeń w strukturze pokrycia. W niektórych przypadkach okazuje się, że konieczne jest wykonanie remontu. Po ocenie sytuacji następuje dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie całej powierzchni. Używamy do tego tylko sprawdzonych produktów najlepszej jakości. Kolejnym krokiem jeśli chodzi o malowanie dachów jest, w procesie przygotowania, oklejenie taśmą malarską wszystkich elementów, które nie mają zostać pomalowane. Są to między innymi anteny, instalacje odgromowe i rynny. W zależności od stanu i rodzaju istniejącej powłoki wybieramy odpowiednią farbę, którą nanosimy metodą tradycyjną lub też natryskową. Oceniamy też stopień skorodowania elementów. Jeżeli stan tego wymaga, nanosimy warstwę tzw. podkładu antykorozyjnego, który skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed rdzą.
Niemałe znaczenie dla końcowego efektu ma grubość powłoki. Aby uzyskać najlepszy efekt dobieramy ilość warstw indywidualnie w zależności od rodzaju farby, pokrycia oraz innych czynników. Niektóre farby mogą nawet uszczelnić pokrycie, jeżeli naniesie się je odpowiednio grubo.
Wyróżniamy następujące rodzaje pokryć dachów które malujemy – do każdego użyjemy innej farby:

  • blacha stalowa;
  • blacha ocynkowana;
  • blachodachówka;
  • dachówka betonowa.

Aby skutecznie zabezpieczyć swój dach przed wpływem czynników niszczących, jak mróz, grad, ulewa, silne nasłonecznienie lub wiatr należy nie tylko dobrać najlepszą farbę, ale także wykonać pracę fachowo i solidnie. Dlatego właśnie warto wybrać naszą ekipę!
Malowanie dachów, jak również i inne usługi wykonujemy na terenie całego kraju. Nie zwlekaj, zadzwoń już dziś!