Malowanie silosów

Nasza ekipa może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie: malowanie silosów z dostępu linowego. Na miejsce zawsze przywozimy wszystkie potrzebne materiały, specjalistyczny sprzęt do pracy na wysokości i motywację do pracy!
Warto pamiętać, że malowanie silosów wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych. Wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe należy zabezpieczać przed działaniem czynników zewnętrznych, jak wilgoć i wewnętrznych, jak rdza. Zatrudniając nas do antykorozji silosów oprócz atrakcyjnego, świeżego wyglądu całej konstrukcji zyskujesz gwarancję zabezpieczenia przed korozją na wiele lat.
Malowanie silosów przebiega według sprawdzonego schematu i składa się z poniższych etapów:

  • oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni;
  • wyrównanie podłoża w celu uzyskania lepszej przyczepności farb (opcjonalnie);
  • malowanie farbą podkładową;
  • nałożenie pokrycia antykorozyjnego silosa.

    Wyboru preparatów dokonujemy po analizie parametrów technicznych silosa. Uwzględniamy przy tym przede wszystkim rodzaj blachy, z jakiej jest wykonany oraz warunki, w jakich obiekt się znajduje. Bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji o rodzaju powłoki są warunki atmosferyczne i rodzaj substancji chemicznych, z jakimi silos może mieć styczność.
    Nawet najtrwalsza powłoka może z jakiegoś powodu ulec uszkodzeniu, dlatego zalecamy wykonywanie regularnych przeglądów, ekspertyz na wysokości i mycia przemysłowego silosów. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnym rozprzestrzenianiem się korozji.
    Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz od razu umówić się na malowanie silosów – zadzwoń! Zlecenia przyjmujemy również drogą mailową.