Piaskowanie

Piaskowanie opatentowano już ponad 150 lat temu, jednak tę doskonałą metodę czyszczenia rozmaitych powierzchni z pewnością stosowano jeszcze długo przedtem. Piaskowanie polega na wyczyszczeniu i wygładzeniu dowolnej powierzchni pod wpływem ciśnieniowego wyrzucenia nań ścierniwa. Do piaskowania wykorzystuje się różne substancje w zależności od pożądanego efektu. Najczęściej używane materiały ścierne to szklane kulki, piasek kwarcowy (zwykły powoduje pylicę płuc, dlatego zabrania się jego używania), śrut, mikrokulki ceramiczne i elektrokorund, łupiny orzechów.
Piaskowanie to doskonała metoda czyszczenia i ujednolicania struktury wielu różnych powierzchni. Najczęściej wykonuje się piaskowanie:

  • elewacji;
  • konstrukcji stalowych;
  • skomplikowanych konstrukcji budowlanych.

Oprócz tradycyjnego piaskowania można wykonać hydropiaskowanie polegające na wyrzuceniu ścierniwa w otulinie wody na powierzchnię. Zwiększa to skuteczność czyszczenia uciążliwych zabrudzeń, na przykład osmolenia, a zarazem przeciwdziała pyleniu.
Zwykle przy wykonywaniu zabezpieczeń antykorozyjnych zaczynamy od piaskowania całej powierzchni. Takie przygotowanie do malowania sprzyja lepszemu przyczepianiu się farby i wpływa na jednolitość struktury i koloru powierzchni.
Cena piaskowania zależy od rodzaju i wielkości powierzchni, oczekiwanego efektu, rodzaju wykorzystanego ścierniwa i tego czy planujesz zlecić nam dodatkowe prace na danym obiekcie. W przypadku większego zlecenia możesz liczyć na atrakcyjny rabat na całość.
Mamy ogromne doświadczenie w piaskowaniu rozmaitych powierzchni, bo jest to jedna z najskuteczniejszych i najczęściej wykonywanych metod czyszczenia. Obsługujemy klientów na terenie całej Polski. Umów się na oględziny obiektu już dziś!