Pokrycia antykorozyjne

Zabezpieczenia antykorozyjne gwarantują nie tylko doskonałą ochronę przed działaniem czynników środowiskowych, ale też podnoszą walory estetyczne konstrukcji. W naszej firmie używamy tylko najwyższej jakości pokryć antykorozyjnych, dzięki czemu możemy udzielać klientom wieloletnich gwarancji na nasze prace.
Proces antykorozji konstrukcji stalowych, jak zresztą każdą z naszych usług wysokościowych, rozpoczynamy od wizji lokalnej na obiekcie i oceny jego stanu technicznego. Następnie usuwamy stare powłoki malarskie, jeśli takowe występują i przechodzimy do czyszczenia przemysłowego całej powierzchni. W wielu przypadkach najefektywniejsze okazuje się piaskowanie. Proces ten oprócz dokładnego wyczyszczenia zapewnia ujednolicenie powierzchni, dzięki czemu będzie ona doskonale przygotowana do malowania. W zależności od podłoża stosujemy odpowiednie preparaty podkładowe, po czym przechodzimy do malowania właściwego aktywnymi produktami zapobiegającymi korozji.
Malowanie wykonujemy na dwa różne sposoby: tradycyjnie lub natryskowo. Pierwszy sposób wymaga użycia wałka lub pędzli malarskich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi eksperci wykonują pokrycia antykorozyjne starannie i precyzyjnie, nie zapominając o pomalowaniu najmniejszych elementów konstrukcji. Malowanie natryskowe, zwane też ciśnieniowym wymaga użycia pistoletu natryskowego, przez który rozproszona farba zostaje wystrzelona wraz ze strumieniem powietrza w kierunku malowanej powierzchni. Ten sposób pozwala uzyskać jednolicie pokrytą powierzchnię o równym kolorycie i gładkiej strukturze. Malowanie natryskowe pozwala dostać się w najgłębsze szczeliny obiektu, co stanowi dodatkowy plus przy wykonywaniu zabezpieczeń antykorozyjnych. Często zdarza się bowiem, że pierwsze ogniska rdzy pojawiają się w miejscach, gdzie farba nie została dokładnie naniesiona lub odprysnęła.
Oferujemy profesjonalne pokrycia antykorozyjne dla:

  • konstrukcji stalowych;
  • wież i masztów;
  • dachów;
  • kominów;
  • silosów;
  • rynien i obróbek blacharskich.

    Wszystkie prace antykorozyjne wykonujemy na terenie całej Polski. Aby umówić się na oględziny obiektu i uzyskać wycenę pracy należy przesłać do nas maila ze szczegółami zlecenia lub przedstawić je telefonicznie.