Malowanie wież i masztów

W zakresie naszych usług znajdziesz malowanie wież i masztów. Posiadamy niezbędne certyfikaty oraz upoważnienia do wykonywania tego typu prac na wysokości, dlatego możesz być pewny, że zlecenie zostanie wykonane solidnie przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.
Czym się różni wieża od masztu?
Obie konstrukcje charakteryzują się tym, że wymiary poprzeczne są znacznie mniejsze od wysokości całkowitej. Zasadniczą różnicą jest jednak to, że w przypadku wieży to cała konstrukcja pełni funkcję wspornika utwierdzonego ją w fundamencie, a maszt wyposażony jest dodatkowo w liny odciągowe, które służą przenoszeniu obciążeń poziomych.
Wieże najczęściej można spotkać przy kościołach – dzwonnice lub wieże obronne w zabytkowych fortecach. Poza tym wyróżniamy wieże obserwacyjne, telewizyjne, różnego rodzaju nadawcze oraz ciśnień. Jeżeli chodzi o maszty, to takie konstrukcje najczęściej wykorzystuje się na użytek radia i telewizji lub do wykonywania pomiarów wiatru.
Przy malowaniu wież oraz masztów należy pamiętać o kilku ważnych krokach:

  • dokładne oczyszczenie powierzchni przed malowaniem;
  • usunięcie starych powłok malarskich;
  • wyrównanie powierzchni, np. przy użyciu szpachlówki epoksydowej;
  • zmatowienie powierzchni;
  • naniesienie farby podkładowej;
  • malowanie właściwe wybraną farbą nawierzchniową.

Wybór farby zależy od oczekiwanego efektu: czy ma pełnić wyłącznie funkcję estetyczną czy również być zabezpieczeniem antykorozyjnym. Do malowania konstrukcji stalowych polecamy wykorzystanie produktów poliuretanowych lub epoksydowych a także alkidów.
Rozróżniamy dwa sposoby malowania wież i masztów: tradycyjne oraz natryskowe. Pierwsza metoda polega na wykorzystaniu pędzli malarskich, druga z kolei wymaga posiadania specjalistycznego agregatu, który umożliwi równomierne naniesienie farby pod ciśnieniem. Nasza ekipa posiada najwyższej jakości sprzęty i zapewnia produkty, dzięki którym zadania wykonane zostają szybko i dokładnie. Zapraszamy do współpracy!